تاریخچه
شروع به کار شرکتBender آلمان به سال1939 میلادی برمی گردد.در این سال walther Bender(موسس شرکت) اقدام به ثبت اولین اختراع خود در زمینه رله های ارت فالت در سیستم ایزولهiT  
system  (به روش اندازه گیری مقاومت عایقی AMP) که هم اکنون آن را با نام تجاری ISOMETR در محصولات Bender می شناسیم.
امروزه شرکت Bender  آلمان با تولید بیش از 2000 نوع رله حفاظتی در شاخه های مختلف صنعت برق به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز و صاحب تکنولوژی در تولید انواع رله های حفاظتی در سطح دنیا مطرح می باشد.
تطابق کامل با استانداردهای روز دنیا، حضور فعال و مستمر در حوزه های جدید صنعت برق(تولید پراکنده انرژی،صنایع خودرو برقی و...) و همچنین بهره گیری از تکنواوژی های جدید در خط تولید موجب گردید. محصولاتBender آلمان به عنوان یک محصول جامع و با کیفیت عالی در سه سطح دنیا مطرح گردد.
 با وجود تولید کلیه رله های حفاظتی در کشور آلمان،هم اکنون شرکتBender  با600کارمند در 60 کشور دنیا مشغول به فعالیت در زمینه پشتیبانی از محصولات خود می باشد.
هدف اصلی Bender  از طراحی رله های حفاظتی،اطمینان از عملکرد بی وقفه سیستم و همچنین کاهش هزینه های نگهداری آن در دراز مدت است.
از مزایای مهم و قانع کننده تجهیزات حفاظتی Bender برای اپراتورها و همچنین مدیران سیستم می می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ایمنی عملیاتی بسیار بالا با تشخیص زود هنگام خطا و رفع آن
حفاظت کامل از پرسنل و تجهیزات در برابر خطرات الکتریکی
بهره وری عالی سیستم
بهینه سازی زمان و هزینه نگهداری تاسیسات
 آلمان Bender کاهش هزینه نگهداری سیستم در دراز مدت با بهره گیری از تجهیزات حفاظتی
محصولات بندر:
رله های تشخیص ارت فتاد در سیستم ایزوله(IT System)
سیستم های مکان یاب خطا
رله های تشخیص ارت فالد بیمارستانی
رله های نشتی جریان
رله های صنعتی (جریانی و ولتاژی)
تجهیزات اندازه گیری انرژی
تجهیزات مدیریت انرژی

Design By Masimo